Odpowiedzialność za ludzi, zwierzęta i środowisko - to temat bardzo bliski sercu Georga Müllera, właściciela i dyrektora zarządzającego naszego rodzinnego przedsiębiorstwa w Bawarii. "Ochrona środowiska jest dla nas bardzo ważna. Chcemy dbać o nie i pozytywnie na nie oddziaływać. Traktujemy to jako inwestycję w przyszłość kolejnych pokoleń ludzi i zwierząt", mówi.

W ostatnich latach wdrożyliśmy szereg działań:

  • Zbudowaliśmy instalację solarną (80 kWp), aby produkować zieloną energię
  • W produkcji wykorzystujemy system odzyskiwania skroplin, aby oszczędzać wodę i energię
  • Nasze zakłady produkcyjne zawsze odpowiadają aktualnym normom środowiskowym
  • Nasze opakowania przeznaczone do transportu wykonane są w 100% z  makulatury

Niemal 80% naszych surowców pochodzi z naszego regionu, aby skrócić drogi transportu i tym samym chronić środowisko.

Plant for the Planet
Plant for the Planet

Happy Cat wspiera inicjatywę Plant for the Planet: od 2011 roku, kiedy została zainicjowana przeznaczamy 5 centów z każdego opakowania na zalesianie - daje to prawdopodobnie około 2,500 nowo posadzonych drzew każdego roku.

Inicjatywa "Plant for the Planet" obejmuje kampanię "Miliard Drzew dla Planety", która ma na celu posadzenie 1 miliarda drzew we wszystkich krajach na świecie.
Kampania została zainicjowana przez 9-letniego Felixa, który podczas przygotowywania pracy domowej na zajęcia w szkole natrafił na informacje o kenijskiej laureatce Pokojowej Nagrody Nobla - profesor Wangari Maathai, która w ciągu 30 lat posadziła ponad 30 milionów drzew, aby obniżyć poziom CO2  i powstrzymać globalne ocieplenie.

W Kuala Gula w Malezji na przykład, sadzone są w ramach szkolnego projektu namorzyny. Lasy namorzynowe są tam niezbędne dla ryb, krabów, raków, skorupiaków a także licznym zagrożonym gatunkom dzikich zwierząt i ptaków. Wzbogacają bioróżnorodność flory i stanowią ochronę w razie sztormów lub na wypadek tsunami.

PRZESTAŃ GADAĆ
ZACZNIJ SADZIĆ

W ramach inicjatywy dzieci i młodzieży "Plant for the Planet" sfinansowaliśmy do tej pory posadzenie 7.500 drzew.

Drzewo pochłania w ciągu roku około 10 kg dwutlenku węgla. Ponieważ samym gadaniem nie powstrzymamy topnienia lodowców, my dzieci i młodzież zaangażowani w inicjatywę "Plant for the Planet", wzywamy każdego człowieka na Ziemi do posadzenia 150 drzew do końca roku 2020. Jeżeli każdy z nas weźmie się do pracy, uda nam się posadzić 1 miliard nowych drzew. Każde z tych drzew jest symbolem sprawiedliwości oddanej klimatowi.

Tak jak klimat nie zna granic, my też chcemy działać w ramach "Plant for the Planet" ponad granicami i chcemy rozszerzać naszą inicjatywę na skalę globalną. Oznacza to, że nie tylko sadzimy drzewa, ale bierzemy aktywny udział w kształtowaniu naszej przyszłości i trafiamy z tym do dorosłych.

"Plant for the Planet" odpowiada za Kampanię Miliard Drzew dla Planety należącą do Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) od grudnia 2011 roku. W imieniu wszystkich dzieci i młodzieży zaangażowanych w projekt, dziękujemy za współpracę i wsparcie. Prosimy propagujcie tę ideę dalej.

Szukaj