Aby Twój kot był szczęśliwy i zdrowy.

Odpowiedzialni właściciele kotów zawsze zadają nam wiele pytań. Na wszystkie staramy się odpowiedzieć. Dowiedz się, co sprawi, że Twój kot będzie szczęśliwy i zdrowy - od prawidłowego odżywiania po zabiegi pielęgnacyjne. Skorzystaj ze wszystkich udogodnień jakie dla Ciebie mamy: zadzwoń po indywidualną poradę albo skontaktuj się z naszym Działem Obsługi. W końcu wszyscy jesteśmy miłośnikami kotów!

Problemy z wagą

Mój kot ma skłonności do tycia!

Przy problemach z nadwagą ważne jest, by stosować karmę z obniżoną zawartością tłuszczu i w ten sposób optymalnie wspierać przemianę materii. Niewielkie porcje, regularna kontrola masy i dodatek karmy Happy Cat Adult Light pomogą zapobiec powstaniu nadwagi. W celu "zgubienia tłuszczyku"podaje się ją samą lub zmieszaną z karmą dla dorosłych kotów Voralpen-Rind z obniżoną zawartością tłuszczu. Zawiera ona większe krokiety, które zmuszają kota do wolniejszego jedzenia i do gryzienia. To wpływa też na zadowolenie kota. Happy Cat Voralpen-Rind nadaje się poza tym świetnie dla kastratów, bo zapobiega powstaniu nadwagi.

 

Wskazówka: Dla kotów ze skłonnością do tycia idealnie nadaje się tak zwane żywienie mieszane. To znaczy, że obok karmy suchej podaje się mokrą. Ilość karmy zależy od zalecanych dawek obu rodzajów w odpowiednich proporcjach: jeżeli dawka dzienna suchej karmy wynosi 50g a karmy mokrej 400g i chcemy je podać w równych proporcjach, to bierzemy ½ porcji suchej karmy (25g) i ½ porcji mokrej (200g). Wybierając mokrą karmę należy zwrócić koniecznie uwagę na jak najniższą zawartość tłuszczu (poniżej 1%). Zawartość tłuszczu jest podana na opakowaniu w tak zwanej "analizie składu" pod hasłem "tłuszcze surowe".I jeszcze jedno: jeżeli kot cierpi na bardzo poważną nadwagę, redukcja wagi wymaga specjalistycznej diety oraz konsultacji z lekarzem weterynarii, gdyż zbyt szybka utrata wagi kota może doprowadzić do poważnych chorób wątroby!

Profilaktyka kamieni moczowych

Jak można zapobiec powstawaniu kamieni moczowych?  

Jako zwierzęta pustynne koty są zdolne do bardzo silnego koncentrowania moczu. Stąd też ich skłonność do tworzenia kamieni moczowych. Tworząc receptury karm Happy Cat Supreme wzięto tę skłonność oczywiście pod uwagę. Wszystkie rodzaje karmy z serii Happy Cat Supreme (z wyjątkiem diety dla kotów z chorobami nerek) zostały profilaktycznie zakwaszone. Kot powinien mieć również zawsze dostęp do świeżej wody: najlepiej kilka "wodopojów" oddalonych od miski z jedzeniem. Zwierzęta z dużymi skłonnościami mogą pomimo profilaktyki zachorować. Należy je więc pilnie obserwować. Dobrym sposobem zapobiegania powstawaniu kamieni u kotów, które mają takie skłonności albo nie lubią pić wody jest "żywienie mieszane" suchą i mokrą karmą! (patrz pod: Czym jest "żywienie mieszane"?)

Skóra i sierść

Text Skin Coat (PL)

Jaką karmę wybrać przy problemach ze skórą i sierścią?

Jedynie najlepsze składniki i wysoka zawartość substancji odżywczych - jak to ma miejsce we wszystkich produktach Happy Cat Supreme - gwarantują optymalne odżywianie i stanowią najlepszą z możliwych podstawę dla lśniącego, jedwabistego futerka i zdrowej skóry. W razie swędzenia i nawracających problemów należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Na co zwracać uwagę u kotów długowłosych?

Koty długowłose nierzadko połykają podczas lizania wyraźnie więcej włosów niż ich krótkowłosi krewni. Matowa sierść o wiele łatwiej się filcuje. Pokarm wysokiej jakości - jak Happy Cat Supreme - zawierający substancje zapobiegające tworzeniu się kołtunów, jest niezbędny dla jedwabistej sierści. Nawet najlepsza karma nie zastąpi jednak dokładnej pielęgnacji sierści, regularnie przeprowadzanej przez odpowiedzialnego właściciela.

Trawienie

Co robić przy problemach trawiennych?

Zwierzętom z wrażliwym układem trawiennym należy podawać tylko i wyłącznie pełnowartościowy pokarm - jak na przykład Happy Cat Supreme. Jeżeli jest podejrzenie niestrawności lub alergii, polecamy karmy bezglutenowe lub bezzbożowe z linii La Cuisine. Po ustaleniu właściwego pokarmu należy unikać jego zmiany lub w razie konieczności rozciągnąć proces przestawiania kota na nową karmę na 7 dni. Nieustające i nawracające problemy wymagają gruntownego badania u lekarza weterynarii.

Zęby

Jak mogę utrzymać zęby mojego kota w dobrym zdrowiu?

Wiadomo, że sucha karma pełni bardzo ważną rolę w pielęgnacji zębów i wzmacnianiu zgryzu. Co prawda nie można całkowicie zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego u zwierząt ze skłonnością do niego, lecz z pewnością można ten proces opóźnić. Innym ważnym aspektem jest to, że gryzienie dużych krokietów wzmacnia przyzębie, co zapobiega wypadaniu zębów. Wszystkie krokiety Happy Cat Supreme nadają się poza tym idealnie do mieszania z mokrą karmą. Szczególnie krokiety w karmie Adult Large Breed oraz większe krokiety zawarte w Happy Cat Aduld Voralpen-Rind zachęcają wielbicieli mokrej karmy do gryzienia.

Szukaj